Bezpośredni  przedstawiciel  producenta  i  dystrybutor  donic   Lechuza   w Polsce

Zarejestruj się aby móc zrealizować zamówienie
Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
Koszyk do kasy Ilosć: 0 Suma: 0 zl

Donice do biura

 

 

Aranżacja wnętrz zielenią

rośliny do biura, donice do biura i domu, na balkony i tarasy

GALERIA NASZYCH REALIZACJI


Oferujemy Państwu następujące usługi:

 

1. Oferta dla firm- donice i rośliny do biura

 -  indywidualna aranżacja zieleni w firmie oraz na zewnątrz firmy

  - profesjonalny dobór donic i roślin doniczkowych dopasowanych do potrzeb Klienta i wnętrza

  - realizacja projektu

2. Zielony serwis

     - profesjonalny serwis roślin doniczkowych

3. Aranżacja zielenią wnętrz prywatnych

     - bogaty wybór donic z systemem nawadniającym

     - aranżacje z roślin zielonych i kwitnących 

4. Dekoracje okolicznościowe dla firm

  -  aranżacje wnętrz na Boże Narodzenie

  - dekoracje i stroiki świąteczne

.5. Donice i rośliny na tarasy

   - bogaty wybór donic zewnętrznych

  - realizowanie indywidualnych projektów  - donice na wymiar

  - dobór roślin 

6. Rośliny i kwiaty sztuczne

  - rośliny zielone klasy premium

  - oferta gotowych kompletów donica + roślina sztuczna

.

Nasza oferta skierowana jest do klientów biznesowych i prywatnych.

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego  lub mailowego:

tel. 734 440 881

e-mail: sklep@floradesign.pl

 

ZOBACZ GALERIĘ NASZYCH REALIZACJI


Podlewanie    donic Lechuza  Podlewanie i  pielęgnacja roślin  Podlewanie donic Lechuza  

 

 

Kilka praktycznych porad dotyczących pielęgnacji

i ogólnych zasad podlewania roślin.


Rośliny zielone

Już same liście mówią nam dużo o potrzebach i wymaganiach pielęgnacyjnych roślin. Małe, błyszczące, ciemnozielone liście: jest to raczej wytrzymała roślina, która może być trzymana w ogrzewanym pokoju i nie potrzebuje dużego nasłonecznienia. Liście z białymi, żółtymi lub czerwonymi deseniami: wymagają one wiele światła, w przeciwnym razie stracą swoje ubarwienie. Podlewanie umiarkowane.

 

Rośliny kwitnące

Nie jest zalecane ustawianie kwitnących roślin w bezpośrednim słońcu. Takie warunki zniosą tylko niektóre z nich. Wiele z nich przy zmianie warunków świetlnych zrzuca pąki i kwiaty. Rośliny kwitnące wymagają często chłodnego i chronionego przed przeciągami miejsca. W ciepłym pokoju ich kwiaty bardzo szybko usychają. Podlewanie od umiarkowanego do obfitego.

 

Paprocie

Poprzez swoje drobne liście wyparowują bardzo dużo wody. Dlatego rosną one najczęściej w ciemnych  i wilgotnych miejscach. Najkorzystniejszym dla tych roślin stanowiskiem jest północne okno. Bardzo ważne jest również regularne podlewanie, aby nie dopuścić do przesuszenia rośliny.


Bromelie

Rośliny z rodziny ananasowatych i bromelie z kolorowymi przykwiatkami, zakwitają tylko raz  a później powoli obumierają. Ich kwiaty są niepozorne, najczęściej białe lub zielone. Nie lubią zimnych przeciągów. Ich szczególną właściwością jest zdolność gromadzenia i zatrzymywania wody u nasady liści. Zalecane jest umiarkowane podlewanie odwapnioną wodą, część wody należy dostarczyć roślinie  poprzez zraszanie korzeni napowietrznych.

 

Orchidee

Nie wszystkie orchidee lubią wysokie temperatury, prawie wszystkie za to wymagają wyższej niż przeciętna wilgotności powietrza. Bezpośrednie nasłonecznienie nie jest wskazane. Dla rozwoju wielu gatunków niezbędne są okresy spoczynku, kiedy to roślina powinna być odstawiona w chłodne pomieszczenie i nie podlewana wcale lub podlewana bardzo skromnie. W najczęstszych przypadkach potrzebują one mniej nawożenia niż pozostałe rośliny pokojowe. Zalecane jest również umiarkowane podlewanie odwapnioną wodą,  część wody należy dostarczyć roślinie poprzez zraszanie korzeni napowietrznych.

 

Palmy

Palmy ukorzeniają się głęboko i dlatego powinny być sadzone w wąskich, wysokich donicach. Bryła korzeniowa musi być zachowana, wg ogólnie przyjętych zasad, w wilgoci, jednak należy unikać stojącej w donicy wody. Przesadzając duże okazy należy wesprzeć je podpórką.

 

Sukulenty, kaktusy

Ogólna zasada pielęgnowania sukulentów i kaktusów brzmi: lepiej roślinę przesuszyć niż zalać wodą. Podczas fazy wzrostu podlewamy roślinę wg wskazania wskaźnika, a w fazie jasne, chłodne miejsce o temperaturze ok. 5-10 º C . W wyniku niskich temperatur ograniczone jest wyparowywanie wody z rośliny. Podlewamy ją  wtedy skromnie lub w ogóle. Kaktusy preferują luźne, przepuszczalne podłoże, więc idealnym podłożem jest dla nich substrat mineralny .

 

Podlewanie roślin w donicach LECHUZA

Przez pierwsze 3 miesiące od momentu przesadzenia rośliny do donic LECHUZA z systemem nawadniania roślinę należy podlewać  tradycyjnie od góry. W tym czasie roślina rozbudowuje swój system korzeniowy i dosięga powoli do denka separującego, gdzie bez problemu pobierać będzie już sama wodę zgromadzoną w zbiorniku na dnie donicy. Od tej chwili wodę i nawozy uzupełnia się przez kanał wlewowy aż do momenu podniesienia się czerwonego pływaka we wskaźniku poziomu wody do wysokości oznaczonej jako maksimum. Zbiornik wody zapewnia nawodnienie, w zależności od wielkości donicy i gatunku rośliny, na długi okres od 2 do 12 tygodni. Po pobraniu przez roślinę całego zapasu wody (pływak wskaźnika przesunie się w położenie miniumum), przechodzi ona w tzw. fazę suchą. Korzenie rośliny potrzebują w tej fazie przewietrzenia. Oznacza to, że przez okres jednego tygodnia wskazane jest nie uzupełnianie zbiornika wodą. Po około 7 dniach ponownie napełnia się zbiornik wodą do poziomu maksimum na wskaźniku.

 


Jak chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami?

 


Nawet najlepsze podłoże, odżywianie i  pielęgnacja nie zapewnią roślinom absolutnej ochrony przed szkodnikami i chorobami. Do najbardziej uciążliwych należą tu przędziorki, mszyce, wełnowce, tarczniki i miseczniki. Jeśli szkodników jest jeszcze niewiele lub choroba jest we wczesnym stadium rozwoju pomocne będą w ich zwalczaniu łagodne środki lub mechaniczne usunięcie. W późniejszych stadiach korzystać należy z preparatów chemicznych o silniejszym działaniu, zawsze stosując się ściśle do zaleceń producenta.

 

 


 
Bezpieczne zakupy
O bezpieczeństwo Państwa zakupów dba serwis Przelewy24.pl
DOSTAWA GRATIS OD 300ZŁ Każda przesyłka wysyłana jest kurierem UPS lub DPD
JEŚLI MASZ PYTANIE ZADZWOŃ
+48 734 440 881
Copyright © 2010-2018 Flora Design.